Статті Як підготувати стіну під розпис стін

Якість, естетичність і довговічність накладення фарб безпосередньо залежать від того, на яку поверхню вони наносяться. Тому перед художнім розписом, в обов'язковому порядку, потрібно підготувати стіну. Якщо цього не зробити, нанесена фарба швидко піде тріщинами або навіть відвалиться, і малюнок не буде виглядати так красиво, як ви розраховували.

Тому ми хочемо розповісти, як підготувати стіну під розпис, детально зупиняючись на кожному етапі вирішення цього питання. Тільки спочатку пройдемося по необхідним, для виконання цього завдання, інструментам і матеріалам.

В процесі підготовки стіни під художній розпис знадобляться:

  • будівельний рівень і щітка на довгій ручці;
  • набір шпателів (хоча б 2 — великий і малий);
  • відро і валик (в якості альтернативи — щітка);
  • дрібнозернистий наждачний папір;
  • дриль з набором насадок;
  • стартова і фінішна шпаклівка;

Це потрібно робити, навіть якщо будівля абсолютно нова. Навіть недавно зведені стіни можуть нести на своїй поверхні нерівності і шорсткості, що вже говорити про старі, з залишками вапна, шпалер, фарби. Всі ці дефекти потрібно усунути — за допомогою щітки і шпателів.

Далі очищену поверхню стіни необхідно знежирити — щоб після вирівнювання не виникло все тих же шорсткостей. Для цього її потрібно обробити змивом на лужній основі, а також протигрибковим складом — щоб запобігти « цвітіння ».

Необхідно перевірити наявність відхилень будівельним рівнем і на ті ділянки, де вони є, нанести ґрунтовку. Як тільки грунт глибокого проникнення повністю висохне, можна приступати до подальшої підготовки стіни. Вона полягає у вирівнюванні поверхні штукатуркою (якщо дефекти більше 5 мм) або базової шпаклівкою (якщо менше). В обох випадках грунт наноситься в кілька шарів. Після чого поверхня обробляється фінішною шпаклівкою і затирається наждачкою до ідеально рівного стану.

Ви можете подумати, що це вже робилося, але на попередньому етапі використовувався грунт глибокого проникнення. На цьому ж етапі застосовується грунтовка на основі акрилових полімерів, завдяки яким фарба під час розпису буде краще зчіплюватися з поверхнею стіни. Це допоможе надовго запобігти утворенню тріщин на малюнку.

Всі описані роботи можна довірити фахівцям нашої студії, які до найдрібніших нюансів знають, як підготувати стіну під художній розпис, і кожен день вирішують подібні завдання на практиці.